PRIMUS MORTIMER PETTERSSON. Vinterlandskap med byggnader, akvarell, signerad.

461282. PRIMUS MORTIMER PETTERSSON. Vinterlandskap med byggnader, akvarell, signerad.

Dagmått 35,5 x 45 cm.
Totalmått inklusive passpartout samt ram 48 x 56 cm.

Gulnad, bruksslitage.

Primus Mortimer Pettersson (1895–1975)

Gör en kostnadsfri värdering!

Dagmått 35,5 x 45 cm.

Gulnad, bruksslitage.

Antal besök: 722