461187. MATSERVIS, 53 delar, porslin, Tyskland, 1930-tal.
Servisen består av 12 mattallrikar, 11 djupa tallrikar, 11 förrättstallrikar, 10 assietter, 1 såssnipa samt 8 serveringsfat och skålar.
Smärre bruksslitage. Enstaka nagg kan förekomma. En mattallrik med stjärnspricka.