461124. BOKHYLLA, 3 sektioner, fanérat med bland annat teak, 1900-talets tredje kvartal.
4 + 4 st skjutdörrar. 11 st hyllplan (troligen).
Mått per sektion (kan variera):
Längd 84 cm.
Bredd 42 cm.
Totalhöjd 210 cm.
Bruksslitage, märken, fläckar, fanérskador, skruvar/tillbehör ej genomgånget.