461047. GOLVUR, träfodral, svart med dekor, bottenplatta, märkt 1753, troligen 1800-tal.
Höjd med bottenplattan 209 cm.
Bredd 43 cm.
Saknas sockellist bottenplattan på vänster sida.
Saknas nyckel.
Defekter och slitage.
Ej funktionstestad.
Nycklar saknas.