460781. HÄNGE OTTAVIANI SILVER 925 SIGNERAD.
Hänge arbetade i form av en stiliserad apa huvudmask, färdig i polerad och niellerad yta.
Bearbetad och stämplad i 925 silver, signerad ”Ottaviani”.
Längd 4,6 cm, bredd 2,3 cm, vikt 21,8 gram.