SKÅL, på fot, rikt ornamenterad fot i nysilver och slipad glasskål, 1800-talets andra hälft.

460732. SKÅL, på fot, rikt ornamenterad fot i nysilver och slipad glasskål, 1800-talets andra hälft.

Skålens diameter ca 29,5 cm, total höjd ca 22,5 cm.

Slitage, repor, smärre nagg, en arm något sned.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 515