TERRIN MED LOCK, fajans, Gabriel Burmeister, Gabrielkeramik, Timmernabben, 1900-talets första hälft.

460587. TERRIN MED LOCK, fajans, Gabriel Burmeister, Gabrielkeramik, Timmernabben, 1900-talets första hälft.

Rokokostil. Dekor i blått. Lock krönt av fågel. Märkt med nr 89B. Längd ca 33 cm.

Smärre krackelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre krackelyr.

Antal besök: 1 033