460583. KAFFESERVIS, 27 delar, porslin, "Terra", Hackefors, 1900-talets första del.
Handmålad. Servisen består av kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, 10 kaffekoppar med 12 underfat samt 12 assietter.
Smärre bruksslitage. Enstaka nagg kan förekomma.