KAFFESERVIS, 27 delar, porslin, "Terra", Hackefors, 1900-talets första del.

460583. KAFFESERVIS, 27 delar, porslin, "Terra", Hackefors, 1900-talets första del.

Handmålad. Servisen består av kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, 10 kaffekoppar med 12 underfat samt 12 assietter.

Smärre bruksslitage. Enstaka nagg kan förekomma.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 908