TAKLAMPA, glas/metall, 1900-tal.

460422. TAKLAMPA, glas/metall, 1900-tal.

I form av lykta. Blomsterdekor nedtill. Grön-lackerad metall.
Totalhöjd 54,5 cm.

Bruksslitage, naggade glasskivor, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd 54,5 cm.

Antal besök: 207