HÖRNSKÅP, sent 1800-tal/ tidigt 1900-tal.

460274. HÖRNSKÅP, sent 1800-tal/ tidigt 1900-tal.

Fanerat med mahogny. Dekor av intarsia. Uppsats med hyllplan. En dörr med bakomliggande hyllplan. Längd 64. Bredd 35. Höjd 137 cm.

Slitage. Fanerskador. Något fläckad skiva. Kärvande lås.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 780