3 mattallrikar Lila Fasan diameter 23 cm.
2 djupa tallrikar Lila Fasan 24 cm.
12 assietter Lila Fasan 21 till 22 cm.
Terrin med lock höjd 23 cm.
6 fiskassietter Kahla Könitz 18,5 cm.
Ett par mindre nagg, 3-4 sprickor, krackelyr förekommer, terrin med missfärgningar och sprickor.
Terrin med lock höjd 23 cm.