459900. TORBJÖRN AFDAL. Barskåp i teak "Bacchus" för Mellemstrands Trevaruindustri AS, Norge 1955-60.
Barskåp i teak, ek, glas och mässing. Skulpterade draghandtag. Inredning med två lådor, klädda fack för 6 flaskor, laminerad utdragsskiva samt glashyllor och spegelvägg. Elbelysning.
Etikettmärkt.
Bredd 90, djup 40, höjd 125 cm.
Bruksskick, smärre repor.
Elen ej funktionstestad.
Etikettmärkt.
Bruksskick, smärre repor.
Elen ej funktionstestad.