TORBJÖRN AFDAL. Barskåp i teak "Bacchus" för Mellemstrands Trevaruindustri AS, Norge 1955-60.

459900. TORBJÖRN AFDAL. Barskåp i teak "Bacchus" för Mellemstrands Trevaruindustri AS, Norge 1955-60.

Barskåp i teak, ek, glas och mässing. Skulpterade draghandtag. Inredning med två lådor, klädda fack för 6 flaskor, laminerad utdragsskiva samt glashyllor och spegelvägg. Elbelysning.
Etikettmärkt.
Bredd 90, djup 40, höjd 125 cm.

Bruksskick, smärre repor.
Elen ej funktionstestad.

Nyckel/nycklar finns.

Torbjörn Afdal (1917–1999)

Gör en kostnadsfri värdering!

Etikettmärkt.

Bruksskick, smärre repor.
Elen ej funktionstestad.

Nyckel/nycklar finns.

Torbjörn Afdal (1917–1999)

Antal besök: 4 005