TAKLAMPA, Art Deco, 1900-talets början. Höjd ca 69 cm.

459870. TAKLAMPA, Art Deco, 1900-talets början. Höjd ca 69 cm.

Stomme av brons. Riklig reliefdekor av bladverk. Tre ljuspunkter. Kupor av frostad glas med pressad dekor. Diameter ca 50 cm.

Ej funktionstestad. Ytslitage. Fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 394