NILS STRINNING. STRINGHYLLESYSTEM / BOKHYLLA, 24 delar, sista delen 1900-talet.

459818. NILS STRINNING. STRINGHYLLESYSTEM / BOKHYLLA, 24 delar, sista delen 1900-talet.

Fanerade teakhyllor med vita plastöverdragna trådgavlar.
Design Nils Strinning (1917-2006).
Företag: String Design AB (1952 - ).
8 st teakhyllor, 20x78 cm.
7 st teakhyllor, 30x78 cm.
4 st sidostycken, 28x76 cm.
4 st sidostycken, 18x76 cm.
1 st tidningshylla, vit plastöverdragen tråd.
Medföljer inredningsförslag, tre sektioner.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

8 st teakhyllor, 20x78 cm.
7 st teakhyllor, 30x78 cm.
4 st sidostycken, 28x76 cm.
4 st sidostycken, 18x76 cm.

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 188