SKEDAR, 14 st, silver, modell "Gammal Fransk" samt 1 st "Engelsk Snäck", 18-1900-tal, vikt 229,04 gram.
459563. SKEDAR, 14 st, silver, modell "Gammal Fransk" samt 1 st "Engelsk Snäck", 18-1900-tal, vikt 229,04 gram.
2 st Matskedar, längd 20,5 - 21 cm, stämplade Christoffer Nordin samt Anders Backman, 1848 samt 1855, Hudiksvall.
12 st Teskedar, längd 12,2 cm, stämplade J Ax Öberg, 1940, Hudiksvall.