KRISTALLGLAS, 8 st, "Måsen", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

459325. KRISTALLGLAS, 8 st, "Måsen", Kosta Boda, 1900-talets andra hälft.

Etsad dekor av måsar. Etikettmärkt Handmade Kosta ©Kosta Boda AB Sweden.
Höjd 14,5 cm.

Bruksslitage, vissa saknar etikett, etikettrester, ett glas med ett nagg på mynning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 14,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 7 723