OBJEKT, 7 st, lergods och sten, Medelhavsområdet och Sydamerika, bl a Egypten, sannolikt antika.

459321. OBJEKT, 7 st, lergods och sten, Medelhavsområdet och Sydamerika, bl a Egypten, sannolikt antika.

Bl a figurdelar och kärl. Figurdelarnas höjd ca 5-13 cm.
Delar ur Professor Gösta Lieberts samling.

Åldersrelaterat slitage. Skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 928