SKÅL samt VAS, konstglas, Sea Glasbruk, 1900-talets andra hälft.

459012. SKÅL samt VAS, konstglas, Sea Glasbruk, 1900-talets andra hälft.

Klar glasmassa med vitt och rosa underfång. Signerade Sea 545 samt 7155.
Skål, längd 24,5 cm.
Vas, höjd 32 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål, längd 24,5 cm.
Vas, höjd 32 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 7 740