SKÅL PÅ FOT OCH ASSIETTER, 12 st (6+3+3), glas, bl a Reijmyre, 1900-tal.

458874. SKÅL PÅ FOT OCH ASSIETTER, 12 st (6+3+3), glas, bl a Reijmyre, 1900-tal.

Skål på fot, "Turbin", höjd ca 20 cm. Assietter i tre modeller med slipad dekor, diameter ca 15-20 cm.

Bruksslitage. Någon assiett med mindre nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 777