458800. VITRINSKÅP, trä, 18/1900-tal.
Fanérat med bland annat rotfanér. Två dörrar med bakomliggande lösa hyllplan. Löstagbart krön och detaljer.
Längd 103 cm.
Bredd 38 cm.
Totalhöjd ca 224 cm.
Bruksslitage, märken, smärre skador/sprickor, dörrar något glipande.
Längd 103 cm.
Bredd 38 cm.
Totalhöjd ca 224 cm.