KRUKA, majolika, Rörstrand, omkring år 1900.

458739. KRUKA, majolika, Rörstrand, omkring år 1900.

Dekor i relief. Invärtes turkos. Märkt OP Rörstrand AN8 samt H.
Höjd ca 21 cm.
Diameter 24,5 cm.

Bruksslitage, krakelyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 21 cm.
Diameter 24,5 cm.

Bruksslitage, krakelyr.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 9 458