MATGRUPP, 7 delar, 1900-talets andra hälft.

458737. MATGRUPP, 7 delar, 1900-talets andra hälft.

Ek. Bord, två karmstolar och sex stolar. Genombruten rygg, fast stoppad sits. Klädsel av skinn, dekor av pärlspik. Två iläggsskivor a 50 cm vardera. Bordets längd 155. Bredd 98. Höjd 73 cm.

Slitage. Något fläckad skiva och klädsel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 511