ARNE VODDER. Fåtölj i teak 'FD164' France & Søn Danmark 1960-tal.

458411. ARNE VODDER. Fåtölj i teak 'FD164' France & Søn Danmark 1960-tal.

Fåtölj i teak med ställbar rygg och sits. Lösa dynor med klädsel av mörkt grön ull.
Etikettmärkt.
Bredd 77, djup 74, höjd 95 cm.

Sitsen har blivit kompletterad/utbytt men ramen finns, dock saknas resår.
Slitage, bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Etikettmärkt.

Slitage, bruksskick.

Antal besök: 4 322