KERAMIKFÖREMÅL, 6 delar, Gefle, Ekeby och Nittsjö.

45822. KERAMIKFÖREMÅL, 6 delar, Gefle, Ekeby och Nittsjö.

Lampfot, 3 vaser, Nittsjö.
Fat, Gefle.
Skål på 3 fötter, Ekeby.
Lampfotens höjd ca 59 cm.

Slitage, krackelyr. Fat, Ekeby med spricka. Senare målad dekor, samt inskription.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lampfot, 3 vaser, Nittsjö.
Fat, Gefle.
Skål på 3 fötter, Ekeby.
Lampfotens höjd ca 59 cm.

Antal besök: 1 147