EDGAR BÖCKMAN. Vas, keramik, lysterglasyr, Höganäs, signerad, 1900-talets första hälft.

458148. EDGAR BÖCKMAN. Vas, keramik, lysterglasyr, Höganäs, signerad, 1900-talets första hälft.

Höjd 35,5 cm.

Fläckar, glasyrdefekter, smärre repor.

Edgar Böckman (1890–1981)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 35,5 cm.

Edgar Böckman (1890–1981)

Antal besök: 2 438