FÅTÖLJER OCH KLAFFBORD, Jugend, tidigt 1900-tal.

45811. FÅTÖLJER OCH KLAFFBORD, Jugend, tidigt 1900-tal.

Ek, bord med klaffar och låda, kvadratisk fotplatta på kulfötter. Längd 90+25+25, bredd 65, höjd 75 cm.
Två fåtöljer, rak for med grön tygklädsel.

Slitage, vissa skador och odör.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 005