Profilerad ring med dekor av emalj för Siriusorden.
Stämplad GD&Co (Guldvaruaktiebolaget i Malmö), kattfot 18K 1972.
Invändig gravyr.
Storlek 29/69
Vikt 10,23 g.
Bruksskick.
Invändig gravyr.
Storlek 29/69
Vikt 10,23 g.
Bruksskick.