Soppslev, stämplad CAS, 1869. Längd ca 41 cm. Såsslev, Pehr Fredrik Palmgren, Stockholm, 1857. Längd 19,5 cm.
Till synes spricka på soppslev. Ägarmärke. Bucklor. Slitage.