Armbandsur, urverk Harley cal. 672, urtavla diameter ca 17 mm.
Armband stämplad ÄSA Stockholm 1968, bredd 8 mm.
Längd ca 20,5 cm.
Total vikt inkl verk ca 26,4 gram.
Boett med kraftigt slitage. Montage för armband av gulddouble.
Längd ca 20,5 cm.