457147. SMINKBORD, fanérat med teak, 1900-talets tredje kvartal.
Mässingsklädda fötter. Tre lådor med mässingshandtag. Pyramidformat spegelglas. Handspegel medföljer.
Längd 94 cm.
Bredd 40 cm.
Totalhöjd 121 cm.
Bruksslitage, märken, smärre skador, fläckar.