KISTA, allmoge, Jämtland, daterad 1810.

457137. KISTA, allmoge, Jämtland, daterad 1810.

Höjd 52 cm, Längd 92 cm, bredd 60 cm. Blått måleri med blommor och hjärtan.

Slitage, färgbortfall, torrsprickor, målad insida. Maskstungen.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 3 810