SYMASKIN med SYMASKINSBORD, metall/smide samt trä, Husqvarna, tidigt 1900-tal.

456948. SYMASKIN med SYMASKINSBORD, metall/smide samt trä, Husqvarna, tidigt 1900-tal.

Symaskin Husqvarna Triumf på bordsskiva av trä med uppfällbar klaff på en kortsida samt med träfodral. Ståendes på benställning av smidesjärn. Utdragbar låda för tillbehör under bordsskiva.
Längd 95,5 cm (+ 28,5 cm).
Bredd 43,5 cm.
Totalhöjd 103 cm.

Bruksslitage, skador, skiva med extensiva fuktskador, fläckar, pedal trög.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 95,5 cm (+ 28,5 cm).
Bredd 43,5 cm.
Totalhöjd 103 cm.

Antal besök: 1 443