VAS/LJUSSTAKE, samt ljusstake, glas, Birgitta Watz, Lindshammar, signerade samt numrerade.
456870. VAS/LJUSSTAKE, samt ljusstake, glas, Birgitta Watz, Lindshammar, signerade samt numrerade.
Ljusstake samt vas i blå glasmassa med dekor av stjärnor samt delvis matterad yta
Ljusstake 29/400, höjd 7 cm
Vas/ljusstake, 105/400, höjd 22 cm, vändbar från vas till ljusstake för fyra ljus.
Ljusstake 29/400, höjd 7 cm