VAS samt LOCKSKÅL, porslin, bland annat Hutschenreuther, 1900-tal.

456760. VAS samt LOCKSKÅL, porslin, bland annat Hutschenreuther, 1900-tal.

Vas med dekor av tupp och blommor, Hutschenreuther, höjd 17, 5 xm.
Lockskål, lockets knopp i form av fågel, omärkt, höjd 22 cm.

Smärre slitage. Vasen med fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 483