KARMSTOL med PALL, empirestil, 1900-talets början.

45619. KARMSTOL med PALL, empirestil, 1900-talets början.

Mahogny med gulmetallbeslag. Karmstolens längd 64 cm, bredd 63 cm, höjd 98 cm. Pallens längd 59 cm, bredd 40 cm, höjd 48 cm.

Bruksslitage. Restaurerad och kompletterad. Fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 072