BOKSKÅP, senempire, Danmark, 1800-talets mitt.

456188. BOKSKÅP, senempire, Danmark, 1800-talets mitt.

Höjd ca 166 cm. Längd 75 cm. Hyllornas djup ca 22 cm. Glasade dörrar. Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.

Bruksslitage, ben med repor och slagmärken, lister på krönet något lösa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 771