OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Bodium Castle. Akvarell. Tillskriven Arthur C. Mitchell. Daterad a tergo 1924.
456185. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Bodium Castle. Akvarell. Tillskriven Arthur C. Mitchell. Daterad a tergo 1924.
Text a tergo samt foto på Julia & Gyllich tillsammans med konstnärinnan Clare Leighton. Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.
Bildmått 24.5 x 33 cm.
Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.
Bildmått 24.5 x 33 cm.