SENAPSBURK, silver, P Hertz, Danmark, 1856, vikt ca 140 gram.

456087. SENAPSBURK, silver, P Hertz, Danmark, 1856, vikt ca 140 gram.

Höjd 10 cm.Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.

Slitage, mindre bucklor, gravyr, blomma defekt. Sked ej original.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 229