MÅLNINGAR på rispapper, 11 st. Kina. 1800-tal.

456078. MÅLNINGAR på rispapper, 11 st. Kina. 1800-tal.

Samtliga med varierande mått runt 17 x 24 cm.

Figurscener. Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.

Samtliga med skador. 3 st med sprucket glas. Ej examinerade ur ram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 436