456078. MÅLNINGAR på rispapper, 11 st. Kina. 1800-tal.
Samtliga med varierande mått runt 17 x 24 cm.
Figurscener. Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.
Samtliga med skador. 3 st med sprucket glas. Ej examinerade ur ram.