Lås, 1700-tal. Dalatuppar, 3 st, höjd ca 17 cm. Glasflaskor. Ljusstake, Skultuna bruk N24. Samekniv, mm.
Bruksslitage. Lås, möjligtvis delar saknas. Burkar med skador.