CIGARETTSKRIN,LOCKASK & brosch, kinesiskt motiv, silver, Siam, 1900-tal.

455847. CIGARETTSKRIN,LOCKASK & brosch, kinesiskt motiv, silver, Siam, 1900-tal.

Graverat motiv på locket, träinredning på insidan. Märkt "Sterling Siam","Bangkok sterling".
LOCKASK, Längd 16,5 cm, bred 9,7 cm, höjd 3,5 cm.
CIGARETTSKRIN, Längd 12,2 cm, bred 8,5 cm, höjd 1 cm
Bruttovikt ca 608 gram.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruttovikt ca 608 gram.

Bruksslitage.

Antal besök: 312