ANNA MARIA MÜLLER. Stilleben Andinska körsbär och silverblad, 80 x 80 cm.
455689. ANNA MARIA MÜLLER. Stilleben Andinska körsbär och silverblad, 80 x 80 cm.
Olja/duk signerad nedre högra Anna Maria Müller och daterad 1928, på baksidan även med titeln *Andinskt körsbär med silverblad* och platsnamn*Chemnitz*, fyrkantigt arrangemang av Andinskt körsbär och silverbladgrenar med vas, ca. 80 x 80 cm, silver- och guldfärgad profilram, ca. 97 x 97 cm.