KOPP med FAT, silver, Frankrike, 1800-talets slut.

455607. KOPP med FAT, silver, Frankrike, 1800-talets slut.

Fatets diameter 11,5 cm. Höjd 4,5 cm.
Rikt dekorerad med bl.a. fåglar.
Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.

Bruksslitage, smärre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, smärre bucklor.

Antal besök: 287