SKEDAR, 3 st, silver, modell "Svensk spetsig", Magnus Ljungqvist, Kristianstad, 1808, vikt 123,41 gram.

455578. SKEDAR, 3 st, silver, modell "Svensk spetsig", Magnus Ljungqvist, Kristianstad, 1808, vikt 123,41 gram.

Längd 18 cm.
Stämplad ML, B3, Kristianstads stadsstämpel samt ägarmonogram i form av vapensköld.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 18 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 070