455484. KURIOSA, bl.a. spel, skulpturer, miniatyrer, 1800-1900-tal.
Högsta höjden 18 cm
Skål från Ryssland.
2 vykort/böcker med bilder.
Ask med pärlbrodyr m.m.
Proveniens familjen Gyllich, bland annat ståthållare på Frederiksborgs slott.
Slitage, skador, delar saknas.