DIVERSE, 15 delar,1900-tal.

45518. DIVERSE, 15 delar,1900-tal.

Vattenkokare, Kockums emalj.
Vas och skål, glas, Reijmyre.
Brödkorg, rödmålad metall, 1950/60-tal.
Bestick, 9 delar, "Thebe", Folke Arström", Gense.
Kanna, gulmetall, 1900-talets första hälft.
Höjd ca 4-20 cm.

Bruksslitage. Kanna, gulmetall med lagning och bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vattenkokare, Kockums emalj.
Vas och skål, glas, Reijmyre.
Höjd ca 4-20 cm.

Antal besök: 765