455137. SERVIS, 56 delar, "Maria björnbär", Rosenthal.
11 tallrikar, diameter 24 cm
12 djupa tallrikar, diameter 21,5 cm
12 tallrikar, diameter 21 cm
12 tallrikar, diameter 17 cm
6 uppläggningsfat, längd 26-38 cm
2 uppläggningsskålar, diameter 23 cm
1 såsskål.
Två tallrikar med smärre nagg. Bruksslitage.