ANDERS ZORN. "Sommar", etsning, signerad.

454991. ANDERS ZORN. "Sommar", etsning, signerad.

Signerad 1907 i nedre vänstra hörnet samt signerad i blyerts, 17,8 x 12 cm, se Asplund 211, Hjert & Hjert 248, ZG 211.

Ej examinerad ur ram, gulnat papper.

Anders Zorn (1860–1920)

Gör en kostnadsfri värdering!

Anders Zorn (1860–1920)

Antal besök: 1 272