BYRÅ, tabernakelskiva, rokoko, Moselregionen, 1700-tal.

454804. BYRÅ, tabernakelskiva, rokoko, Moselregionen, 1700-tal.

lönn (eller päronträd?) Massiva, vackert snidade toppmöbler från perioden omkring 1750. Vi erbjuder möbler för revision med fast ämne, höjd 200cm, bredd 123cm, djup 70cm.

Skador på fötterna, små brister, matt, blekt yta, byrå saknas.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Daniel Meyer Antiquitäten und Auktionen
Adress

Hörsterstraße 20
48143 Kreuzviertel
Tyskland

Placering
Hörsterstrasse 20
Antal besök: 776