SPEGEL, gustaviansk. Signerad Johan Åkerblad (mästare 1758-1799) samt Stockholms Hallstämpel 1781.

454750. SPEGEL, gustaviansk. Signerad Johan Åkerblad (mästare 1758-1799) samt Stockholms Hallstämpel 1781.

Förgylld, dekor av pärlbård samt krönande räfflad sköld med akantusblad. Höjd 105 cm.

Dekorbortfall, förgyllning med slitage, senare glas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 062